1. L
A rejtélyes szuperdetektív, L, a Death note Legkidolgozottabb karaktere. L autista viselkedésmodora, görbe háta, táskás szemei és csámpás járása, és az édességbeviteltől minden bizonnyal szuvas fogai ( de tényleg, fogkefét az egész sorozat alatt nem tol a szájába, ellenben megeszik vagy tíz kiló tömény cukrot) ellenére minden csaj imádja (Jó indikátor erre, hogy senkiről nem készült még annyi yaoi doujin, mint róla és Lightról). A fura öltözködési stílusáról meg annyit, hogy Einstein se viselt zoknit, mert akadályozza a vérkeringést. L született zseni, Lighttal képes mindenben lépést tartani, ráadásul képes fejben valószínűséget számítani, és százalékos értékekben gondolkozik. Mérhetetlen deduktív képességeire jó példa, hogy egy epizódon belül rájött, hogy Kira JAPÁN. Ha ez nem zseniális, nem tudom mi lehetne az.
2. LIGHT
Raito, Laito, vagy Light (vagy Right?) a főszereplő antihős akinek a véletlen megadta az esélyt, hogy megváltoztathassa a világot, és ő buzgón neki is lát. Light megalomán, manipulatív, számító és hidegvérű gonosztevő (és természetétől fogva ilyen, nem pedig azért, mert az kicsinálták az anyját, és megnyomorították a húgát, mint abban a szar utánzatban, a Code gay-assben az a homokos Leluche) ugyanakkor idealista, és meg akarja váltani a világot. Összetettsége miatt méltán érdemli meg a 2. helyet, L után.
3. ENDLÖSUNG
Light terve, hogy megváltja a világot, és istenné válik az emberek szemében nemcsak zseniális a maga egyszerűségében (KIÍRTOK MINDEN GONOSZTEVŐT ÉS AKKOR SENKI NEM LESZ TÖBBÉ ROSSZ) de emlékeztetőül is szolgáltat arra, hogy a legjobb szándékok okozzák a legtöbb rosszat: a pokolba vezető út jó szándékkal van kikövezve.
(Follow the yellow brick road, Light. FOLLOW IT TO HELL!)
4. ZSENIK PÁRBAJA
A tradicionális férfias kvalitások ideje leáldozott, mikor a Death Note ötlete megszületett: Izom helyett ész, elnyújtott verekedések helyett elnyújtott szellemi összecsapások, amikben mindig az ellenfél előtt kell legyél egy lépéssel, az ő fejével kell gondolkodnod, és az információt úgy kell adagolnod, hogy félrekalkuláljon.
A legendás összecsapás KIRA és NEAR között jó példa erre:
Near:„Kicseréltem a death note-od, úgyhogy nem halunk meg mégse.”
Kira: „Erre számítottam, úgyhogy a tudtod nélkül már én kicseréltem egy hamisítványra. Enyém a diadal!”
Near:”Tudom, de én kicseréltem az eredetit is. Véged van Kira!”
Kira:”OH SHI-”
5. MÉLYÉRTELMŰ SZTORI
Bizony, a Death Note sztorija nemcsak szövevényes és izgalmas, de roppantul MÉLY és FILOZOFIKUS. A hatalom megrontó hatásától (Nietzsche mondta volt, hogy “Nem a nyomor, nem a mohóság, hanem a hatalom szeretete az emberek démona.”) az utópiákról, a halál utáni életről, a jóról és a gonoszról tesz fel kérdéseket. Akárcsak az Evangelionban, a kihagyhatatlan keresztény szimbolika itt is megjelenik: a lábmosás jelenetben egyértelműen felismerhető, hogy L Jézus, és megbocsátja Light bűneit, mielőtt meghal.
6. HALÁLNOTESZ ÉS SHINIGAMIK
Kinek kellenek a homokos bleches shinigamik, és az elcsépelt klisé kardjaik? A death note-os shinigamik sokkal ötletesebbek, és a Death note kidolgozott használati utasítása a sztori egyik sarokköve. Nem egyszerűen leírod a nevet, de megadhatod az időpontot és a halálnemet, ami eléggé kreatív fegyverré teszi.
7. MULTIKULTURÁLIS
Van benne Interpol, FBI és CIA, a szereplőgárda fele nem japán, és Amerikában is játszódnak jelenetek. Megemlítendő még, hogy a Death Noteban hihető angol nevek vannak, mint NATE RIVER és MIHAEL KEEHL, vagy a kedvencem: L LAWIET. Ha már a neveknél tartunk, a szereplők fedőnevei is érdekesek ( abc sorrendben: KIRA, L, MELLO, NEAR… ).
8. GRAFIKA
Valamikor mikor még csak születőfélben volt a legenda, azt mondták Obatának: „most Yaoi fangirlöknek rajzolsz. IGEN, MEGINT!” És megtette. A gonosznak szép arca van… és a neve Light. (A jónak is szép arca van. Neve az nincs.) Obata rajzstílusa olyannyira nagy sikert aratott a női rajongók körében, hogy a legjelentéktelenebb töltelék mellékszereplőket is körberajongják, ha azok bishik (lásd MATT, akinek nincs vezetékneve).
9. AKCIÓ
A szórakoztatóipar sava-borsa megtalálható a Death Note-ban: Túszdráma, Autós üldözések, helikopterek, kommandósok… Méghozzá egy jelenetben egyszerre: kedvenc akciójelenetem, mikor Mello Light húgát túszul ejti, majd a túszcsere után egy rakétával eltulajdonítja a Death Note-ot, és a nyomok eltüntetésére felrobbantja saját talpnyalóját helikopterestül, Light nagy bosszúságára.
10. MELLO ÉS NEAR
Két kevésbé kedvelt karakter, minthogy képtelenek felnőni az elődjük zsenijéhez, de mégis, együtt legyőzik Kirát, amire L nem volt képes. Érdekes mellékkörülmény, ami talán az olvasóim közül a hölgyeknek ismerős lehet, hogy bár Mello zabál folyton csokit, Near hízik helyette. Near amellett, hogy egy jól táplált óvodás fizikumával rendelkezik, BABÁZIK is és egy nő adja a hangját, Mello meg szimplán úgy öltözködik mint HARD GAY, de minthogy az elődjük is különc volt, ezeket a tulajdonságaikat betudhatjuk a Wammy árvaház-féle tehetséggondozási programnak. |